SlavCon 2023

C

Pauli Celeby – Celeby Crafts (sk)
Celeby Crafts sa venuje tvorbe kawaii drobností, väčšinou je jej inšpiráciou anime, Pokémon a popkultúra. V poslednej dobe hlavne háčkuje plyšáky (amigurumi) ale medzi jej portfólio patria aj techniky ako plstenie (needlefelting), vyšívanie, práca so živicou a pod.

F

Ftorková Ema (sk)
Študuje v 3. ročník v odbore Grafický dizajn na ŠUP Josefa Vydru. V tvorbe sa venuje hlavne digitálnym ilustráciám, prípadne komiksom alebo krátkym animáciám. Rada vytvára vlastné charaktery od základov alebo ilustruje na základe knižných či mytologických predlôh.

Instagram


I

InkJogi (sk)
Venuje sa digitálnemu/tradičnému kresleniu a 2D animácii.

Link

J

Jakub Adam – Nefarious (sk)
Adam Jakub je ilustrátor, grafik a fotograf. Študuje Teóriu digitálnych hier na UCM a hrá League of Legends v univerzitnej lige. Venuje sa digitálnej maľbe, dizajnu postáv, naratívnej architektúre a kinematografii/fotografii. Má rád fantasy, sci-fi, videohry a stolové hry, Magic: The Gathering a Dungeons and Dragons.

Instagram


Jančíková Simona (sk)
Simona je ilustrátorka a študentka posledného ročníka v Ateliéri ilustrácie a grafiky na VŠVU. S tvorbou komiksu sa prvýkrát stretla v zborníku Pomimo. Venuje sa digitálnej maľbe, character designu a tvorbe picturebookov.

Artstation , Instagram

K

Keraková Henrieta – Fimeiral (sk)
Študuje grafický dizajn na ŠUP Josefa Vydru. Má rada pestré farby, ktoré je jednoduchšie dosiahnut digitálne. K jej záľubám patrí fantasy a nadprirodzeno.

Instagram

M

Michalová Zuzana – Henna Soleil (sk)
Zdobeniu tela prírodnou hennou sa venujem profesionálne už 9 rokov, no kreslím celý život, vďaka čomu si u mňa môžete dať vyhennovať naozaj čokoľvek, čo vám zíde na um, a ani zďaleka nemusíte zostať pri indických ornamentoch alebo kvetinkách. 🙂 Fantázii sa medze nekladú, takže môžete vyskúšať všetko od nápisov, stromov a krajiniek, cez realistické portréty zvierat až po reprodukcie Van Gogha či Michelangela.

Instagram

S

Šimjak Jakub (sk)
Jakub je slovenský ilustrátor, obálkar a komiksový kreslič a hudobník. Napriek pôvodne vyštudovanej záhradnej architektúre sa rozhodol plne venovať kresleniu a výtvarnej tvorbe. Okrem iného má na konte obálky bestsellorovej slovenskej edície série Zaklínač.

Instagram

T

Terrero Brian Sensej (sk)
Brian je komiksový kreslič a ilustrátor s nesmiernou záľubou v rituálnom ušpinení sa tušom a farbami. Fascinujú ho mytológia, legendy a povesti, z ktorých často čerpá pri svojej tvorbe. Jeho obálky môžete vidieť na mnohých slovenských knihách a ilustráciami prispel do slovenských aj zahraničných publikácií či hier.

Instagram, Artstation , Facebook

V

VŠVU – Stánok Katedry grafiky (sk)
Študenti z Katedry grafiky a iných médií VŠVU v Bratislave sa spojili do jednotného kreatívneho celku, a touto cestou chcú predstaviť mladú generáciu grafikov a ilustrátorov. Zároveň chcú poukázať na ich individuálnu rozmanitosť a rozdielne prístupy k tvorbe. Ponúkajú prierez ateliérmi, spolu so širokým portfóliom žánrov a médií, od tradičných grafických techník až po digitálnu tvorbu.

Instagram , Facebook