Štepánka Jislová – Comics Masterclass

Štepánka Jislová
Ilustrátorka a komiksová autorka. Vyštudovala Fakultu designu a umění v Plzni a svoje krátke príbehy publikovala v rade domácich i zahraničných zborníkov. Patrí do tzv. Generácie 2.0, skupiny nastupujúcich českých komiksových autorov. Je spoluzakladateľkou českej pobočky Laydeez Do Comics, projektu, ktorý prezentuje a podporuje komiksové autorky a v rámci ktorého vydala zborník Komiksodějky. Jej ďalšími komiksovými počinami sú Klášter Nejsvětějšího srdce, ktorý vyšiel v Meandru, Milada Horáková a Bez vlasů, za ktorý spoločne s Terezou Drahoňovskou získali cenu Muriel za Nejlepšiu komiksovú knihu roku 2020. V nakladateľstve Meander tiež vyšel jej komiksový sprievodca prísloviami Přeřekadla a jej ilustrovaná kniha z edície manamana Daniel v jámě lvové. (Zdroj)

Website , Instagram

Workshop – Comics Masterclass

Sekvenčnost, storyboard & komiksové vyprávění. Komiks je jeden z nejekonomičtějších způsobů, jak odvyprávět příběh. Co nepředá obraz, tam zaskočí text! Tempo, gradace a rytmus jsou výrazy, které si s komiksem možná na první pohled nespojíte, ale právě oni zajišťují plynulost četby.

Jak se ale rozhodnout, kdy si s panely pospíšit a kdy věnovat celou stránku jedinému výjevu? Změní scény tvary samotných panelů? Kolik se jich na stránku vůbec vejde? Na workshopu se Štěpánkou si společně projdete základní typy panelování, podíváte se, jak se liší v rámci zemí a naučíte se nakreslit funkční a dynamický storyboard.

Účast doporučujeme především těm, kteří už za sebou svůj první komiks mají. Workshop je vhodný jak pro kreslíře, tak pro scénáristy, kteří si chtějí rozšířit obzory a zvládnou nakreslit stickmana.