Eniac

Tomáš „ENIAC“ Cíger sa narodil 3. februára v Štúrove. Žil v Kremnici a na Hornej Vsi pri Kremnici, navštevoval súkromnú strednú odbornú školu technickú v Žiari nad Hronom (odbor elektrotechnika). Počas štúdia šprtal do grafického dizajnu, do fotografie, do tvorby videohier a trošku do demoscény. V roku 2009 začal študovať na Žilinskej univerzite v Žiline, ale nie v Žiline, ale na inštitúte Aurela Stodolu v Liptovskom Mikuláši, a to na fakulte elektrotechniky a informačných technológií. Skončil bakalára, využil svoje technicko-informačné znalosti a hor sa do tvorby!

Vystavoval v Los Angeles, v Kremnici, v Colorade, v Prievidzi, v Lisabone, v Bratislave… Získal ocenenia ako Bratislava Game Jam za najlepší vizuálny zážitok, najlepšia detská kniha leta 2016 – cenu od BIBIANY a nomináciu na „Zlatého gunára“ za karikatúru – Kremnické GAGY.

V súčasnosti pracuje ako tvorca komiksov, karikaturista a ilustrátor v Nightcall štúdiu. Rozbieha vlastné komiksové štúdio NC – Nightcall comics a popritom pracuje na videohre „HEAVY“, produkuje hudbu ako Computerboy, spoluorganizuje synthwave party Nightcall a spolupodieľa sa na festivale Amplión – Nový kabaret a pouličné umenie. Prispieva karikatúrami do Hospodárskych novín, nepretržite od roku 2015 kreslí komiksový strip „Emil z Kremnice“ do kremnických novín a komiks „Mega Liga Vysávačská“ do časopisu Bublina.


webstránka, Facebook, Instagram , Twitter, Patreon, Ko-fi shop

Eniac na Paneli

Na Paneli ste sa dozvedeli viac o Eniacovi a jeho tvorbe v diskusii Pechtle Mechtle s moderátorom Martinom Mjartanom. Mohli ste si prezrieť výstavu Neohalusky punk a zakúpiť si jeho diela a osobne sa s ním porozprávať v našej Artist Alley.