Eva Ondová

Eva študovala maľbu na Technickej univerzite v Košiciach a grafiku na Vysokej škole výtvarných umení. Komiksy publikovala vo viacerých zbierkach a jej ilustrácie doplňujú dve knihy. Pod vlastnou taktovkou rozbieha projekt Kraťasy.

Insta: eva_ondovie

Prezentácia

O Kraťasoch

Kraťasy sú formujúci sa projekt, ktorý sa zameriava na krátke komiksy a komiksy na pokračovanie. Predstavili sa komiksom Říkají mi Morana, z ktorého zatiaľ vyšli tri časti, všetky so scenárom Tomáša Červeného a kresbou Evy Ondovej. Príbeh mystifikuje dianie okolo nežnej revolúcie v Prahe a do jej udalostí zapája bytosti zo slovanskej mytológie. Hlavná postava Morana, bohyňa smrti, má jednoduché prianie, ktoré sa jej nedarí splniť si: žiť obyčajný život.

Instagram

Kraťasy pravidelne publikujú dušičkový zborník žánrového, najmä hororového komiksu, ktorý má za sebou tri čísla a pripravuje štvrté. Výnimkou z dušičkového termínu bolo vydanie zamerané na čarodejnice, vychádzajúce na ich jarný sviatok.

Zloba predstavuje slovenských a českých autorov, medzi opakovane publikovaných patria Kateřina Tesařová, Lukáš Komárek, Tomáš Červený, Tomáš Pánek, Ondřej Malina a Eva Ondová.