Kresba dynamických postáv

Kreslíš postavy z hlavy aj z referencií a stále sa ti nedarí vytvoriť dynamické pózy? Nedarí sa ti vytvoriť ilúziu pohybu v kresbe a tvoje bojujúce postavy sú stále strnulé a nudné? 

Na mojom workshope si spoločne prejdeme rôzne prístupy a princípy ako efektívne vytvoriť dynamický pohyb pre vaše charaktery. Naučíme sa, ako si vybrať ten správny moment a ako sa dá pracovať s fotoreferenciou tak, aby ste zvýraznili pohyb postavy.

Najdôležitejšie však bude to, že si ukážeme rôzne cvičenia a povieme si o prístupoch rozličných autorov tak, aby ste doma mohli ďalej cvičiť a vytvárať dynamickejšie postavy nielen vo vašich komiksoch a ilustráciách.

Prihlás sa

Dátum: 23. 4. 2023 o 12:00 hod.
Maximálny počet prihlásených: 10
Trvanie: 2h
Odporúčaný vek: 15+

Workshop je zahrnutý v cene lístka na SlavCon.

V prípade záujmu o absolvovanie workshopu nás kontaktuj na:
info@comicspanel.com

Martin Schwarz
Martin absolvoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave. Pedagogicky pôsobí na Škole dizajnu a VŠVU v Bratislave. Na UCM v Trnave študuje natívne vizuálne nástroje v digitálnych hrách. Venuje sa aj autorskej tvorbe, hlavne ilustrácii, tvorbe komiksov, kresbe a klasickým grafickým technikám. Skúsenosti má aj s filmovou tvorbou. Zúčastnil sa na niekoľkých samostatných aj skupinových výstavách na Slovensku aj v zahraničí a dostal viacero ocenení. Je autorom ilustrácii niekoľkých kníh a komiksov, v roku 2019 vydal autorskú knihu Kamaráti zo steny. Niekoľko rokov spolupracoval na komiksovej sérii Móric – príbeh grófa M. Beňovského. Je spoluzakladateľom a aktívnym členom občianskeho združenia POMIMO a komiksovej konferencie Panel.