Počas festivalového víkendu ožije nádvorie Pálffyho paláca výtvarným umením v priamom prenose. Umelkyne a umelci budú naživo tvoriť originálne diela priamo pred očami návštevníkov. Príďte sa pozrieť, ako vznikajú nové maľby, kresby a ilustrácie, zažiť proces tvorby zblízka a porozprávať sa s autormi a autorkami.
V živej maľbe sa predstavia títo tvorcovia:
Filip Horník
Ilustrátor a grafický dizajnér, ktorý sa svojou tvorbou pokúša nenudiť (seba aj ostatných). Venuje sa najmä knižnej a časopiseckej ilustrácii pre deti, a tiež grafickému dizajnu. Kreslí Joška Mrkvičku pre časopis Slniečko a komiks Eurodetektívi pre časopis Bublina. Je členom Asociácie ilustrátorov (ASIL). Svojím literárnym debutom Jelenia hlava sa začlenil k spisovateľom historického románu a fantastiky. Jeho sochy boli súčasťou výstavy Esencia krásy v Saint Étienne. Ak existuje nejaký exotický druh umenia, pravdepodobne ho už skúsil. Filip Horník je svojim širokým záberom otravný ako mucha. Pamätáte sa ako ste mali radi na základke spolužiakov čo všetko vedeli? Ako veľmi sa tešíte, že sa s nimi už nemusíte stretávať? Filip Horník sa učí hrať na klarinet.
IG: filip_hornik

Michal Ivan
Michal Ivan je konceptuálny umelec a art director na voľnej nohe pôsobiaci v zábavnom priemysle. Medzi jeho klientov patria Climax Studios, Paizo Publishing, Blizzard Entertainment a Radical comics. Vytvára ohromujúce umenie postáv na tému fantasy, sci-fi a ilustrácie pre videohry, publikácie a animácie.

Vilma Klčo
Vilma Klčo je študentkou odboru Grafický dizajn na Škole umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave. Venuje sa hlavne kresbe, digitálnej maľbe, fanartom a portrétovaniu jej nič netušiacich obetí (spolužiakov).
IG: the_ants_in_your_kitchen

Petra Lukovics
Petra Lukovicsová je slovenská ilustrátorka na voľnej nohe. Druhou nohou je v triede na ZUŠ, kde tento školský rok začala opätovne učiť deti výtvarnú. Je známa najmä ako ilustrátorka detských kníh a časopisov. Pracuje analógovo i digitálne a rada tieto techniky kombinuje a strieda. Cesta na svet, prvá kniha s jej ilustráciami vyšla pred 10 rokmi a tá najnovšia, Mimi, vyjde čoskoro. Okrem ilustrácií sa venuje i voľnej tvorbe a minulý rok si v Galérii M. A. Bazovského v Trenčíne splnila svoj tínedžerský sen o maľbe sprejmi. A to si chce zopakovať aj počas BRaK x Panel 2025.
IG: petralukovics

Ivana Pišútová
Ivana Pišútová sa primárne venuje perokresbe a digitálnej ilustrácii. Jej tvorba je figurálna a má prevažne hororovú a sci-fi tematiku. Záujem o dané témy prejavuje cez kresbu spletitých mechanizmov v strete s ľudským telom, ktoré samotné často hybridizuje do nových mimo-ľudských podôb. V jej tvorbe prejavuje škálu rukopisov od hustej perokresbovej šrafúry po mäkkú modeláciu v digitálnej maľbe. Vyštudovala animáciu na Súkromnej škole umeleckého priemyslu a animácie v Bratislave a bola súčasťou kreatívneho tímu herného projektu Degenheim. Súčasne sa venuje freelance ilustrácii.
Behance

Dávid Soboň
Vyštudoval Strednú školu úžitkového výtvarníctva v Bratislave a Vysokú školu výtvarných umení na katedre Vizuálnej komunikácie. Autor je tvorivý obojživelník – ilustrátor a zároveň grafický dizajnér. Vo svojej práci dokáže s ľahkosťou obsiahnuť všetky oblasti ilustračnej tvorby – či už ide o komerčnú, knižnú, editoriálovú alebo hernú ilustráciu. Ilustrácia je jednoducho jeho život a pristupuje k nej so svojským zápalom. David vo voľných chvíľach rád číta reportážnu literatúru, listuje vo svojej zbierke picture bookov, pije pri tom čaj alebo vymýšľa, akú novú knihu by mohol vytvoriť.
IG: david_sobon_illustration , david.sobon.drawings
